Modne płaszcze dla kobiet i mężczyzn – Moncler


Historia marki Moncler, ma już ponad 60 lat. Wszystko zaczęło się od pomysłu kurtki puchowej, na którą wpadł George Finch. Ten alpinista, w 1922 roku próbował w takiej kurtce wejść na Mount Everest. To właśnie wtedy narodził się koncept kurtki wypchanej pierzem.
Kurtka puchowa, którą znamy współcześnie, została stworzona, by chronić przed chłodem i mrozem pracowników fabryki Moncler. Zakładano ją bezpośrednio na kombinezon. Skąd taki chłód w okolicach fabryki? Ponieważ siedzibą przedsiębiorstwa Moncler, była górska wioska Montestier de Clermont, położona we francuskich Alpach. Firmę założył w 1952 roku Francuz, Rene Ramillon. Rene był odkrywcą, który opatentował wiele różnych wynalazków. Fabryka Moncler na początku produkowała wysokiej jakości pikowane śpiwory, namioty o teleskopowej konstrukcji oraz nieprzemakalne kurtki z kapturem.

Droga marki Moncler na salony, rozpoczęła się niespodziewanie. Otóż pewnego dnia, kurtki, które nosili pracownicy fabryki, przykuły uwagę słynnego alpinisty, Lionela Terraya, który już wtedy był znany ze zdobycia wielu ośmiotysięczników. Alpinista rozpoczął długofalową współpracę z marką Moncler. Dzięki temu, puchowe kurtki Moncler, rozpoczęły razem z himalaistami podboje górskich szczytów. Jakość wykonania oraz ciepło i nieprzemakalność zaskarbiły sobie uznanie wspinaczy górskich, wśród których marka była znana coraz szerzej. Następnie zainteresowali się nią sportowcy, którzy także docenili niezawodność francuskiej marki. Lata 80. sprawiły, że marka Moncler weszła także do mody i coraz częściej zaczęto ją spotykać na ulicach.

Coraz większe zainteresowanie Moncler sprawiło, że firma zaczęła produkować także płaszcze, czapki, rękawiczki, szaliki. Obecnie Dom Mody Monlcer, to jeden z najbardziej cenionych francuskich domów mody. Trendy, które wyznacza i wskazuje na pokazach, widywane są później zarówno na stokach narciarskich, jak i na ulicach największych miast Europy i świata.
Najbardziej charakterystyczne dla marki Moncler cechy, to: lekkość i nieprzemakalność kurtek oraz płaszczy. Co ciekawe, niewielka waga, którą ma zarówno kurtka, jak i płaszcz Moncler, to zasługa specjalnie sprowadzanego puchu. Pochodzi on z południowej Bretonii, gdzie gęsi posiadają wyjątkowo miękki puch. Moncler płaszcz zapewnia 85 procent izolacji. Właśnie dlatego, jest to tak bardzo ceniony produkt.
U schyłku XX wieku, firma miała dość ciężką sytuację, ale od kiedy markę przejął Włoch Remo Ruffini, to Moncler znów świetnie prosperuje.
Dzisiejsza oferta tej firmy, jest naprawdę bardzo szeroka. Dostępne są zarówno rzeczy damskie, jak i męskie. Jest również specjalna seria ubrań dla najmłodszych. Płaszcze puchowe damskie Moncler, to nie tylko moda i elegancja. To także najwyższej jakości odzież, która chroni przed zimnem.

 


Ostatnimi czasy, widać bardzo wyraźny wzrost zainteresowania puchowymi kurtkami i płaszczami. Wszystkie te trendy wyznacza właśnie firma Moncler.
Dlatego też, inwestycja w Moncler płaszcz puchowy, to wydanie pieniędzy na odzież, która jest bardzo modna i mocna, a jej najwyższa jakość, sprawia, że warta jest każdych pieniędzy.
Dom Mody Moncler, co sezon wypuszcza nową kolekcję, która wyznacza trendy w zimowej modzie.

Aby sprawdzić całą kolejkę płaszczy męskich Moncler kliknij TUTAJ.